Sedm pachatelů trestných činů (v policejním žargonu pacholíků) zadrželi v lednu letošního roku strážníci karlovarské městské policie. I když se v jejich statistikách měsíc co měsíc nějaký ten „pacholík“ objevuje, sedm jich není podle velitele Marcela Vlasáka běžných.

Lednovou „úrodu“ předznamenal už na sklonku loňského prosince případ, kdy na člena hlídky strážníků na parkovišti sídliště Růžový Vrch najížděl zloděj. „Pokud se podíváme do statistiky, zjistíme, že jsme v lednu zadrželi pachatele tří vloupání, krádeže, poškozování cizí věci, napadení a řidiče, který za volant usedl pod vlivem alkoholu,“ uvedl Vlasák.

V několika případech se podle Vlasákových slov opět vyplatila spolupráce s občany města. Pohotový pejskař, který v Drahovicích venčil v noci svého miláčka, si například všiml muže, který se násilím pokoušel vniknout do prodejny potravin. Přivolaní strážníci u něj pak našli pilku, jejíž zuby se zakously do kovových mříží obchodu.

O tom, že sedm zadržených pachatelů trestných činů patří spíše mezi výjimky, svědčí srovnání s loňským lednem. Tehdy v rukou strážníků skončil jediný pachatel. „Obdobně rekordních měsíců jsme ale vloni měli více. Například v červenci jsme zadrželi osm lidí. Většina z nich nyní pyká za trestný čin krádeže,“ doplnil Vlasák. Ani už zmiňovaný prosinec loňského roku nebyl podle jeho vyjádření zrovna chudý na trestné činy. Ve statistice městské policie to dokumentuje šest zadržených pachatelů.