Rušný večer na sklonku minulého týdne zažili karlovarští muži zákona. Kolem šesté večer je totiž kontaktovali rodiče sedmiletého klučiny, který se nevrátil domů. Rozjela se proto velká pátrací akce, do které se zpočátku zapojilo devětadvacet státních policistů a šest strážníků městské policie.

„To, že se chlapec nevrátil domů, nám rodiče nahlásili v pátek před šestou hodinou večer. I když už pro mnohé policicisty pracovní týden končil, během několika málo minut byly na nohou desítky mužů zákona,“ konstatovala Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

Uniformovaní muži začali pročesávat břehy potoka ve Dvorech nedaleko sklárny Moser, kde byl chlapec viděn naposledy. Hrál si zde s kamarády, jejichž rodiče se rovněž zapojili do pátrání. „Už byla tma, teplota vzduchu se pohybovala tři stupně pod bodem mrazu… K pátrání jsme přizvali i hasiče s háky. V potoce byly kalné tůně, do kterých mohl pohřešovaný chlapec spadnout. A právě ty hasiči prohledávali,“ přiblížila akci mluvčí policistů.

Prohledávání potoka však nepřineslo kýžený výsledek. Pátrání se proto rozšířilo do okolních ulic. „Konec byl šťastný. Malý Tibor do potoka nespadl, ani se nestal obětí únosce. Za jeho zmizením stál docela obyčejný strach. Bál se jít domů, protože překročil povolenou hodinu, do které mohl zůstat venku. Schoval se proto v bytě svého kamaráda,“ vylíčila šťastný konec večerního pátrání Papežová.

Policistům, kteří několik hodin prohledávali prakticky celou karlovarskou čtvrť, poděkoval jak malý nalezenec, tak jeho rodiče. Těm nezbeda slíbil, že bude napříště doslova poslouchat tátovy příkazy.