Pět z nich má podle Josefa Kutila, šéfa karlovarských kriminalistů, „rukopis“, který napovídá, že by mohlo jít o jednoho pachatele. Identikit možného pachatele sestavili policisté na základě zatím poslední poškozené ženy, kterou přepadl 5. března ráno.

„Modus operandi je u všech pěti případů prakticky stejný. Pachatel si vybírá osamělé starší ženy, které přepadá na opuštěných a tmavých místech,“ uvedl Kutil. Loupeže páchá prakticky po celém Ostrově, poslední případ se udál nedaleko vlakového nádraží.

Podle výpovědí přepadených žen je lupič přibližně 180 až 185 centimetrů vysoký, a podle intenzity útoku policisté odhadují, že mu může být kolem pětadvaceti let.

„Maminka křičela o pomoc, ale nikdo nepřiběhl. Neznámý muž ji udeřil pěstí do hlavy, matka potom povolila sevření kabelky, a tu zloděj odcizil. Měla v ní veškeré doklady, osobní věci a v podstatě veškeré úspory,“ napsala do redakce dcera zatím poslední přepadené ženy. „Když útočník utekl, došla do práce, odkud zavolala policii,“ dodala.

„S přivoláním policie by poškození neměli otálet. Nejlépe je zavolat 158 přímo z místa činu, pokud je to možné. Šance na vypátrání pachatele se tak zvýší,“ upozornil šéf karlovarských kriminalistů.

„Zlodějům napomáhá i lhostejnost okolí. Hodně případů by se dalo vyřešit díky všímavosti lidí. I když v těchto případech si pachatel vybírá liduprázdná místa,“ dodal Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.