K pokusu o vraždu došlo ve středu ráno v Ovesných Kladrubech na Mariánskolázeňsku. Pobodaného muže, kterého pravděpodobně napadl třiadvacetiletý nápadník jeho dcery, musel transportovat do plzeňské nemocnice vrtulník.

„Oznámení na tísňové lince přijala policie krátce před sedmou hodinou ranní. Volala manželka napadeného muže,“ informovala západočeská policejní mluvčí Martina Kohoutová.

Pravděpodobného pachatele chytil přímo na místě činu syn pobodaného muže. Má se jednat o mladíka, který byl nápadníkem dcery napadeného muže. „Policisté ho zadrželi a umístili do cely. Na místě začalo vyšetřování celé události. Výjezdová skupina provedla ohledání místa činu, zajišťila stopy a provedla výslechy osob,“ dodala mluvčí.

Více informací kolem události zatím není k dispozici.

Na místě musela zasahovat i rychlá záchranná služba. „Třiapadesátiletého muže, který utrpěl mnohačetná bodná zranění jsme museli transportovat na heliport do Mariánských Lázní. Odtud ho převezl vrtulník do Fakultní nemocnice v Plzni,“ uvedl mluvčí Záchranné služby Karlovarského kraje Lukáš Hutta.

Muž ve vážném zdravotním stavu skončil na traumatologii plzeňské nemocnice.

Pokud se potvrdí, že útočníkem byl opravdu zadržený mladík, hrozí mu obvinění z trestného pokusu vraždy. Za ten hrozí u soudu mnohaletý trest vězení.