V okamžiku, kdy zloděje zadržela policejní hlídka, muži zákona ještě netušili, že toho má„na triku“ podstatně více.

„Mladík se v červnu vloupal do objektů několika chodovských firem,“ konstatovala Andrea Kávová, mluvčí okresního ředitelství policie v Sokolově.

V prvním případě si odnesl několik kusů ušlechtilé oceli, kterou zpeněžil ve sběrně. „Podruhé si pak přivlastnil elektrické přestavníky výhybek a jejich díly. Většinu z druhého lupu se mu podařilo rovněž udat ve sběrně,“ doplnila Kávová.

Mladíkovu zlodějskou kariéru ukončil už zmiňovaný alarm.

Obdobný případ se podařilo vyřešit i karlovarským kriminalistům. V jejich rukou skončil osmatřicetiletý muž, který v lednu a v únoru řádil na Karlovarsku.

„Koncem ledna se v Jáchymově vloupal do prodejního kiosku, ze kterého odcizil peníze a cigarety,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

Stejný den ještě stihl vniknout do garáže v Hřbitovní ulici v Karlových Varech. Vytlačil z ní přívěsný vozík, který ovšem jeho majitel prozíravě opatřil „botičkou“, takže se mu jej nepodařilo odcizit. „V polovině února se pak vloupal do další garáže v Příčné ulici. Zde z otevřeného auta odcizil rádio, měřicí přístroj, vrtací kladivo, deset vrtáků a další vybavení,“ dodala Papežová.

Policisté jeho případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Trest jej nemine už jenom proto, že byl v minulosti okresním soudem za majetkovou trestnou činnost odsouzen.