Osmačtyřicetiletý trestanec z Borské věznice Jozef Lakatoš si měl sexuální potřebu ukájet na téměř o třicet let mladším spoluvězni. „Pod pohrůžkou fyzického násilí donutil poškozeného ve společné cele nejméně dvakrát k orálnímu sexu. Vše se odehrávalo na přelomu loňského října a listopadu vždy po večerce,“ přečetl včera státní zástupce Pavel Hajný obžalobu, která Lakatoše viní ze zločinu znásilnění spáchaného ve výkonu trestu.

Obviněný muž to ale před senátem Krajského soudu v Plzně razantně odmítl. „Chtěl bych akorát říct, že k takovým prasárnám nemám sklony. Jsem normálně na ženský. Já jsem mu nic z toho, co je ve spise, neudělal. Já nemám ve věznici moc dobrou pověst. On byl pampeliška, víte, tak my ve vězení říkáme těm slabším jedincům. Navíc se o něm rychle rozšířilo, že je homosexuál,“ vypověděl včera Lakatoš, který už byl v minulosti jednou za znásilnění ženy odsouzen na pět let.

Poškozený vězeň Lukáš G. vypovídal včera před soudem jako svědek. Napřed tvrdil, že si na znásilnění nepamatuje, ale pak se na dotazy soudce rozpovídal. „Přestěhovali mě k Lakatošovi do cely. On mi pak vyhrožoval, že když mu to neudělám, zbije mi. Bál jsem se ho a tak jsem poslechl. Asi dvakrát nebo třikrát jsem pak vlezl po večerce k němu pod deku a kouřil jsem ho, dokud mi neejakuloval do pusy. Pak mi přestěhovali pryč,“ uvedl dvacetiletý mladík, který zároveň přiznal, že užívá pervitin. Přes jeho nízký věk stál před soudem už sedmkrát. Podle hodnocení z věznice dostal dokonce letos v březnu kázeňský trest právě za požití této látky v areálu věznice. Poškozený dodal, že je homosexuálně orientovaný a podle svých slov to neskrývá.

„Já jsem Olašský Cigán víte, pro mě je to celé hrozná ostuda, už jsem to psal i sestře v dopise, když jsem se dozvěděl, že jsem měl toho kluka znásilnit. Nechápu, co si navymýšlel, já jsem nic neudělal. Ten kluk má starosti sám se sebou. Kdyby se něco takového skutečně dělo, mohl si ihned přivolat ostrahu nebo tak,“ stál si za svým Lakatoš.

Obžalovanému teď hrozí dalších 5 až 12 let za mřížemi.