Žena zkolabovala před psychiatrickou ambulancí nemocnice v Ostrově. Její bývalý přítel proto kontaktoval lékaře psychiatrické ambulance. Když se lékař o zdravotních komplikacích ženy dozvěděl, šel jí okamžitě poskytnout první pomoc.

„V tu chvíli začal muž lékaři vyhrožovat smrtí, pokud nepůjde rychle. Před budovou pak vulgárně nadával a vyhrožoval újmou na zdraví lékařům i zdravotnímu personálu v době, kdy oživovali ženu, která přestala dýchat,“ uvedl mluvčí krajské policie Michal Žáček. Muž zdravotníkům neustále nadával a křičel na ně, vyhrožoval jim i smrtí, pokud se ženu nepodaří zachránit.

„Výhrůžky a agresivní chování umocňoval házením židlí okolo sebe. Tím závažně ztěžoval zákrok všech zasahujících zdravotníků. Ženu se přesto podařilo zachránit,“ konstatoval mluvčí. Policisté nyní agresivního muže stíhají za přečin nebezpečné vyhrožování. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

K incidentu, který byl pro zdravotnický personál velmi složitý, se vyjádřila mluvčí Nemocnice Ostrov Markéta Singerová. „Agresivita pacientů a jejich rodinných příslušníků či jejich doprovodů není v českých nemocnicích výjimkou a nemocniční personál je mnohdy vystaven náročným situacím. V tomto případě udělali zdravotníci ostrovské nemocnice maximum pro záchranu lidského života, zachovali se profesionálně i přes velmi nestandardní chování bývalého partnera ohrožené ženy,“ uvedla k incidentu Singerová.