„Přibližně v půl páté odpoledne zachytila jedna z našich kamer muže v mikině s kapucí přes hlavu, který vedle vchodu do budovy lepil plakáty. Hlídka, která na místo vyjela, jej odměnila pětisetkorunovou blokovou pokutou,“ konstatoval Jan Trojáček, zástupce velitele městské policie.

V poslední době je to druhý úspěšný zákrok tohoto typu. 4. prosince hlídka v Západní ulici všimla cizinců, kteří na jeden z domů vylepovali reklamní letáky na slevovou akci. „Cizinci však odmítli se strážníky cokoliv na místě řešit,“ řekl Trojáček. Hlídka je proto vyzvala, aby s výlepem přestali. „Když ale po hodině provedli opětovnou kontrolu, zjistili, že v lokalitě přibylo ještě několik stejných plakátů,“ doplnil zástupce velitele.

Cizinci odmítli případ s hlídkou řešit, nechtěli tedy ani odstranit už vylepené plakáty, což je podle Trojáčkových slov vedle blokové pokuty standardní forma trestu. „Případ jsme proto postoupili k vyřešení na magistrát města. Ten může rozhodnout o větším trestu, než je bloková pokuta,“ upřesnil zástupce velitele.

Zajímavostí je, že při činu přichycení cizinci už mají u městských strážníků „vroubek“. Shodou okolností také za černý výlep plakátů, který strážníci řeší jako přestupek. „V minulosti už zaplatili pětisetkorunovou pokutu,“ upřesnil Trojáček.