O umístění do vazby rozhodoval v úterý dopoledne Okresní soud v Karlových Varech. "Obviněná byla vzatá do vazby dle paragrafu 68, to je vazba útěková. Ženě hrozí sazba odnětí svobody 15 až 20 let a je nebezpečí, že by se mohla skrývat," vysvětlila soudkyně Michaela Jasová, která o vazbě rozhodovala.

Ženu v teplákách a žabkách na nohou přivedla před soudní síň eskorta v poutech. Než se dveře síně otevřely, seděla na lavičce nejdříve se sklopenou hlavou. Později se začala třást a dokonce i brečet. Její advokátka ani státní zástupce nechtěli případ komentovat.

Turisté se pomalu vracejí.
PODÍVEJTE SE: Sezóna začíná za pár dnů. Divadelní náměstí čekají změny

Deník jako první informoval, že matka nožem zaútočila na své dvě děti - pětiletý chlapec byl kvůli vážným zraněním transportován do nemocnice Motol, holčička, ročník 2019, na místě zemřela. V karlovarské nemocnici byl hospitalizován také teprve šestitýdenní chlapeček, kterého ale matka ušetřila. Veřejnost se ptá, kde je otec dětí, co ostatní část rodiny. Z poznatků je tak zatím jen jisté, že žena žila se třemi dětmi v pronajatém bytě panelákového domu v Doubí, kam se ale přistěhovala ještě před porodem třetího dítěte, teprve letos v lednu. Na případ je uvaleno přísné informační embargo. Mluvčí nemocnice Markéta Singerová tak jen potvrdila, že miminko je stále v karlovarské nemocnici. "O jeho umístění po ukončení hospitalizace rozhodne Orgán sociálně-právní ochrany dětí," doplnila. Pětiletý chlapec je už mimo ohrožení života.

Případ si mezitím převzalo Krajské státní zastupitelství. Dobře informovaný zdroj Deníku potvrdil, že to byla majitelka bytu, která ženu s nožem v bytě našla. Matka prý neplatila nájem a pronajatý byt měla vystěhovat právě do soboty 16. dubna. Majitelka sem dorazila s novými nájemci, jenže jí žena neotevírala, a tak si majitelka byt odemkla druhými klíči. Tam uviděla matku s nožem v ruce a na zemi v kaluži krve dítě.