Osmnáctiletý mladík se válel na chodníku v Zeyerově ulici. Na výzvu strážníků, aby se legitimoval, vytáhl občanský průkaz, který ovšem vzápětí schoval zpět do kapsy. A pak už na další výzvy reagoval pouze vulgárními poznámkami. Navíc chtěl přeskočit zábradlí nedaleké kavárny, což se mu ovšem vzhledem k silné opilosti nepodařilo.

„Situaci se snažila uklidnit dívka s mužem, kteří přišli na místo,” uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele městské policie. Opilého mladíka nechali strážníci sanitou převézt do karlovarské nemocnice, kde lékařka po telefonické domluvě s jeho sestrou svolila k propuštění bez nutnosti odvozu na sokolovskou protialkoholní záchytnou stanici.

Pro mladíka si nakonec jeho sestra přišla do areálu nemocnice. „Když ale byla dvojice na odchodu, se ženou se pohádal. Pak začal pobíhat po areálu nemocnice, snažil se překonat plot staveniště a pak se spojovací chodbou pokusil proběhnout k chirurgické ambulanci,” popsal mladíkovo chování zástupce velitele karlovarských strážníků.

Vzhledem k tomu jej strážníci opět zpacifikovali. Tentokrát ale skončil s pouty na rukou. Spoutaného jej naložili do speciálního vozu určeného pro převoz opilců a odvezli na sokolovskou záchytku. „V Sokolově provedli lékaři protialkoholní záchytné stanice orientační dechovou zkoušku. Přibližně dvě hodiny poté, co se mladík poprvé dostal do rukou karlovarských strážníků, nadýchal 1,86 promile alkoholu,” dodal Trojáček.