Za brutální vraždu seniora hrozí dvacetiletému Karlovi Pastorovi z Ostrova na Karlovarsku až dvacet let za mřížemi, případně výjimečný trest. Případem se ve středu začal zabývat Krajský soud v Plzni.

Pastor dle obžaloby bodl do krku jednašedesátiletého Němce. Předtím mu mladík vlezl do domu a okradl ho. Tragédie se stala loni 20. srpna v noci v obci Krásný Les na Karlovarsku.

Pastor, který před vzetím do vazby šňupal pervitin a hrál automaty, se doslechl, že muž má doma velký finanční obnos. Do vesnice se proto vydal autem se dvěma kamarády.

Sám pak podle obžaloby vlezl do odemčeného domu seniora, pobodal ho na krku, ukradl mu 1000 korun, 110 eur a utekl. Muž sice útok přežil a záchranáři jej převezli do nemocnice, tam ale senior o pět dní později na následky vážných zranění zemřel.

Obvinil strýce

Pastor svou vinu u soudu odmítl. „Necítím se vinen a nesouhlasím s navrženým trestem,“ prohlásil s tím, že nebude před soudem vypovídat.

Jeho výpověď z výslechu tak přečetl soudce Jan Hostaš. Pastor i tehdy uvedl, že šel pouze krást a nevraždil. Z útoku na seniora obvinil svého strýce, kterého prý na místě činu potkal. „Přišel jsem do toho obýváku. Poznal jsem ho podle očí. Neříkal nic, nepromluvili jsme na sebe. Byl to můj strejda,“ stálo ve výpovědi.

Pastor také policii sdělil, že jeho strýc najednou vyskočil z okna pokoje. Souzený pak řekl, že sebral peníze z peněženek. Z vedlejší místnosti ale zaslechl sípání, šel se tam podívat a na zemi spatřil ležet seniora. Měl prý strach, že mu něco je, a tak chtěl odejít. „Najednou se tam objevil nějaký další muž, hulákali jsme na sebe,“ popsal.

Pastor pak také vyskočil z okna a proběhl kolem lidí stojích venku do auta. Z místa pak odjel. Policie Pastora dopadla loni v říjnu.

K soudu přišla obžalovaného podpořit rodina. Nelíbila se jí ale přítomnost médií. Na novináře křičeli a nechtěli je pustit do jednací síně, zabraňovali focení. Jednomu zástupci médií se dokonce snažili strhnout fotoaparát.

Hlavní líčení bude pokračovat v následujících dnech výslechem znalců a svědků.