Při venkovní kontrole školy nic nenasvědčovalo tomu, že by byl uvnitř nevítaný návštěvník. I přesto provedli strážníci kontrolu vnitřních prostor," uvedl zástupce velitele MP Jan Trojáček. „Na toaletách si pak strážníci všimli, že jedna z kabinek je uzamčena zevnitř," doplnil zástupce. Jelikož v místnosti bylo naprosté ticho a na výzvy strážníků nikdo nereagoval, otevřeli si strážníci kabinku pomocí nože.

 „Po otevření uvnitř spatřili muže, který nevyužil onu místnost obvyklým způsobem, ale ležel na zemi v objetí se sanitárním zařízením. Ani po svém objevení nedbal výzev strážníků k opuštění úkrytu a stále se choval, jako by na místě vlastně ani nebyl," doplnil Trojáček. Muž byl následně z místnosti vyveden, a jelikož se snažil klást odpor, byla mu nasazena pouta.

„Nevítaný návštěvník se do budovy dostal vypáčeným oknem, které za sebou opět zavřel. Celou akci strážníci uzavřeli předáním devatenáctiletého návštěvníka z Lubence do rukou kolegů ze státní policie. Jiná škoda než na vypáčeném okně vzhledem k včasnému zákroku strážníků v budově školy nevznikla," dokončil Jan Trojáček.