Na prstech jedné ruky by mohl jedenačtyřicetiletý muž spočítat dny, které v poslední době strávil na svobodě. Do věznice se vrací v pravidelných intervalech. Zatím naposledy jej tam karlovarští policisté dodali pro spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Zadržený muž si u karlovarského soudu převzal příkaz k nástupu do věznice. Do výkonu trestu však nenastoupil, čímž naplnil skutkovou podstatu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ konstatoval Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Sotva muž opustil brány věznice, kde si odseděl původní trest, měl nastoupit na další tři měsíce za mříže právě za výše uvedený přečin. Ani tentokrát ovšem nenastoupil, čímž se opakovaně dopustil maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Policisté jej ovšem opět vypátrali a eskortovali do ostrovské věznice, aby si odpykal druhý, tříměsíční trest,“ pokračoval karlovarský policejní mluvčí.
O tom, na jak dlouho půjde za mříže za opakovaný „mařící“ přečin, rozhodne soud. Trestní zákoník však soudci umožňuje poslat v tomto případě hříšníka až na tři roky do chládku.