Dvaadvacetiletý mladík, kterého policie zatkla jako pachatele nedělního znásilnění v Ostrově, je bývalý policista! Potvrdila to Andrea Pomichalová, mluvčí krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

„U policie pracoval dvaadvacet měsíců. Rok z této doby strávil v policejní škole. Propustili jsme jej v září,“ konstatovala krajská policejní mluvčí.
Důvodem k propuštění byl fakt, že vyřizoval blokové pokuty tak, jak neměl. Zjednodušeně řečeno si peníze nechával pro sebe. „V souvislosti s tímto případem čelí trestnímu stíhání pro zpronevěru a zneužití pravomoci veřejného činitele,“ doplnila Pomichalová.

„Jak se může takový člověk dostat k policii? Vždyť psychotesty, které předcházejí přijetí, musejí podobné úchylky odhalit!“ ptali se mnozí poté, co vyšlo na světlo, že sexuální násilník je bývalý policista.

Psycholog Miroslav Pospíšil, který dobře zná policejní psychotesty, na to odpověděl: „Běžné psychologické testy takovou úchylku odhalit nedokáží! Jsou to hluboce skryté pudové chyby, které se dají zjistit pouze dlouhodobým psychologickým sledováním jedince. Inteligentní člověk navíc dokáže podobné nedostatky před svým okolím dobře skrývat.“

Stejná situace je podle jeho slov i v otázce zjišťování, zda má člověk sklony k podvodům či krádežím. „To je otázka charakteru toho kterého člověka. Pomocí psychologických testů se dají zjistit pouze obecné předpoklady pro vykonávání práce. Ať už jde o práci u policie, nebo třeba na manažerských postech,“ dodal psycholog Miroslav Pospíšil.

O případu jsme už informovali: Muž znásilnil v Ostrově ženu

Mladíka, který znásilnil ženu, už policisté vypátrali