Vše se odehrálo 3. července v Nejdku. „Krátce po poledni měl obviněný v Nejdku přijít k třicetiletému muži, udeřit ho pěstí do obličeje a začít mu nadávat. Po muži měl chtít finanční částku za předchozí zapůjčení peněz. Požadovaná suma měla být šestkrát vyšší než původní dluh,“ informuje policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Další události byly jako z mafiánského filmu. „Následně měl obviněný muže chytit za krk, odtáhnout k zaparkovanému vozidlu a hodit jej na zadní sedačky. Poté nastoupil do vozidla a měl poručit svému společníkovi, aby jel do Karlových Varů. Během cesty měl u benzínové čerpací stanice požadovat po poškozeném, aby zaplatil za benzín,“ líčí případ mluvčí.

Cestou měl obviněný muži sprostě nadávat, měl na něj vytáhnout plynovou pistoli a dokonce mu údajně vyhrožoval, že ho zabije, pokud mu peníze nedá. „Během cesty psal poškozený potají zprávy, aby se zachránil. Krátce po 13. hodině zastavili v Karlových Varech a šli na schůzku, kde mělo proběhnout údajné vyrovnání dluhu. K tomu však již nedošlo,“ pokračuje mluvčí Krejčí.

Muže zde zadržela policejní hlídka a odvezla na služebnu. „Soudce rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Policisté jej následně eskortovali do vazební věznice,“ dodala mluvčí.