Rozchod se svou o pět let mladší partnerkou psychicky neunesl šedesátiletý muž z Ostrova. O její přízeň se rozhodl bojovat pistolí. Teď mu hrozí, že příštích osm let stráví ve věznici.

„Ostrovští policisté přijali 29. června oznámení od pětapadesátileté ženy z Vančurovy ulice kvůli podezření ze spáchání zločinu vydírání,“ potvrdil Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Žena se podle jeho slov chtěla se svým přítelem rozejít. „Muž její odmítnutí neunesl, a při odchodu z domu vyndal ze svého batohu krátkou střelnou zbraň. Poté přistoupil k ženě, a s výhrůžkou jí přiložil pistoli k tělu,“ popsal chování zhrzeného muže policejní mluvčí.

Reakce napadené ženy byla pochopitelná: začala křičet. „I přes to, že měla u těla pistoli, se jí podařilo zazvonit na sousedku. Výkřik napadené uslyšel i další nájemník z domu, kde bydlí, a přispěchal ženě na pomoc,“ uvedl mluvčí karlovarských policistů.

Když útočník viděl, k čemu se schyluje, zastrčil pistoli zpět do batohu a dům ženy opustil. Zalarmovaní policisté po něm začali okamžitě pátrat. „Podařilo se jej zadržet v Karlových Varech,“ upřesnil Valenta.

Šedesátiletý muž skončil v policejní cele. „Komisař proti němu zahájil trestní stíhání za zločinu vydírání. Podle trestního zákoníku mu za tento zločin hrozí až osmiletý kriminál,“ dodal Pavel Valenta. Policisté zároveň podali na okresním státním zastupitelství návrh na vzetí útočníka do vazby, který státní zástupce akceptoval.