Neshody mezi dvěma muži vyvrcholily v Plesné potyčkou. Nebylo by to nic neobvyklého, kdyby jeden z účastníků nedostal ránu kladivem do hlavy.
„Nevím přesně, k čemu došlo, jen jsem se doslechl, že se odehrála tato událost. Ptal jsem se policistů, ale ti celý případ ještě šetří a neposkytli mi žádné nové informace,“ sdělil starosta Plesné Petr Schaller. „Patrně si dva muži nepadli do oka a rozhodli se to vyříkat právě tímhle způsobem,“ poznamenal.
„Ano, byli jsme v Plesné ošetřit osmnáctiletého mladíka,“ potvrdil informace mluvčí krajské záchranky Lukáš Hutta. „Při potyčce utrpěl těžké zranění hlavy po úderu kladivem a musel být letecky transportován do nemocnice,“ uvedl.

Případem se nyní zabývá policie. K události došlo poslední prázdninový den odpoledne. „Okolo půl druhé hodiny odpolední došlo v obci Plesná k potyčce dvou osob. Policejní komisař obvinil 27letého muže ze spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Vzhledem k věku poškozeného nebudeme bližší informace k případu sdělovat,“ vyjádřila se policejní mluvčí Martina Hrušková. Neupřesnila ani důvod potyčky, při které přišel mladý muž k vážnému úrazu.

Mladík je hospitalizován na chirurgii plzeňské Fakultní nemocnice.

„Bližší informace ale v tuto chvíli nemám k dispozici, službu konající lékař má povinnosti jinde,“ sdělil Deníku administrátor nemocnice s tím, že dnes zjistí podrobnosti o zdravotním stavu poškozeného muže.