Restaurační zařízení v Teplé, Bečově nad Teplou, Toužimi a Krásném Údolí navštívily v rámci pravidelné akce typu Úklid na sklonku minulého týdne policejní hlídky.

Podle slov Pavla Valenty, mluvčího karlovarských policistů, je patrné, že četnost a pravidelnost podobných akcí nese své ovoce. „Ani v jednom z kontrolovaných podniků totiž hlídky nezjistily, že by alkohol požívaly nezletilé a mladistvé osoby,“ vysvětlil mluvčí.

Vedle nepříjemné dohry v podobě dořešování těchto prohřešků na úřadech může být podle Valentových slov jedním z důvodů tohoto pozitivního trendu i hrozba nemalých sankcí pro provozovatele restauračních zařízení, kteří umožní konzumaci alkoholu mladistvým a nezletilým.

„Pokud je provozovatelem restauračního zařízení fyzická osoba, hrozí jí pokuta do výše 50 tisíc korun. U právnických osob může být sankce za stejný prohřešek až půl milionu korun,“ dokumentoval policejní mluvčí.

Na páteční kontrolní akci, při níž pátrali i po věcech pocházejících z trestné činnosti, drogách a hledaných osobách, se podle Valenty podíleli policisté z Teplé, Bečova a Toužimi, kterým „kryl záda“ i psovod se psem.