Už čtyři případy vykradených aut návštěvníků lyžařského areálu v Bublavě na Sokolovsku evidují v posledních dnech sokolovští policisté. Poslední dva se staly 25. ledna.

„Zajímavé je, že cílem pachatelů nejsou lyže a jiné sportovní vybavení. Ve třech ze čtyř případů jsou oběťmi cizinci. Pachatel či pachatelé se přitom soustřeďují na německé volkswageny. Tři ze čtyř vykradených aut totiž byly této značky,“ uvedla Kateřina Dohnalová, mluvčí sokolovských policistů.
I dva 25. ledna vykradené vozy byly volkswageny. „Mezi 10.15 a 12.30 vnikl neznámý pachatel do Volkswagenu Polo. Odcizil vysoké zimní šněrovací boty a peněženku, v níž měl majitel 25 eur, osobní doklady a doklady od vozidla. Majitel vyčíslil škodu na 3750 korun,“ popsala jeden z nejčerstvějších případů Dohnalová.

Přibližně ve stejné době zloděj vybral i Volkswagen Golf. Jeho majitel postrádá boty s goretexovou membránou v hodnotě rovněž 3750 korun.
„Celková škoda ze všech čtyř registrovaných krádeží věcí z vozidel je 38 650 korun. Pachateli hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ doplnila Dohnalová.
Policisté v souvislosti s vykrádanými auty opakovaně apelují na jejich majitele, aby nenechávali cenné věci na očích kolemjdoucích. „Všech〜ny cennosti by si majitelé vozů měli brát s sebou. Když už je chtějí nechat ve vozidle, měli by je uložit do zavazadlového prostoru. Sníží tím riziko, že o ně přijdou,“ dodala sokolovská policejní mluvčí.