O tom, že ani jízda striktně podle předpisů nemusí znamenat, že je zároveň jízdou bezpečnou, se v Karlových Varech přesvědčil dvaasedmdesátiletý cizinec. Se svým vozem jel z Lokte do Karlových Varů. Na cestě se za něj „pověsila“ Škoda Felicia, za jejíž volantem seděl sedmapadesátiletý muž z Třebíče. Toho zřejmě vytočil fakt, že cizinec dodržoval pravidla silničního provozu.

„Jel těsně za cizincovým autem, neustále blikal, troubil a snažil se jej předjet,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Předjížděcí manévr se mu podařil až ve Staré roli. Místo aby šlápl na plyn, a zmizel v dáli, ovšem Moravák po předjetí zastavil. „Cizinci zablokoval cestu, vystoupil z vozu a začal mu hlasitě spílat,“ pokračoval Valenta.

Když se dosyta vykřičel, nasedl zpět do svého auta. Nerozjel se ovšem dopředu, ale zařadil zpátečku, a nacouval do druhého vozidla. „Cizinci způsobil škodu odhadnutou na 20 tisíc korun,“ doplnil karlovarský mluvčí.

O zpacifikování agresivního řidiče se postarali policisté z Rybář. „Na služebně si pak muž vyslechl podezření z přečinu poškozování cizí věci,“ dodal Valenta.