Pucholtová vypovídala o dotaci na Penzion Villa Mannesmann. Pucholtová, jako osoba předkládající projekt, podle obžaloby poskytla Kušnierzovi, prostřednictvím Poláčka, Švece a Hleby, peníze v celkové výši nejméně 625 tisíc korun.

Rázně obvinění odmítla. Kušnierz neměl s podvody Poláčka a Švece nic společného. Ona sama je obětí podvodu.

U soudu uvedla, že Poláček a Švec měli zájem již v roce 2009 o objekt penzionu. Přišli s tím, že by se udělal společný projekt na vylepšení vily. Že by z toho mohlo být školicí středisko třeba pro lídry menšin, že by tam jezdili z Ukrajiny apod. Teprve v dubnu 2010 se domlouvala se synem, zda do toho jít nebo ne. Domluvila se s Poláčkem a Švecem, že dají společně dohromady prostředky, ona poskytla 500 000.

„Když jsem si četla přepisy rozhovorů a SMS, tak jsem si říkala, co jsem to za blbou ovci, že jsem jim na to skočila. Působili na mě tak přesvědčivě. Dávala jsem peníze jenom já a oni to točili… Jeli na dovolenou na Ukrajinu a Poláček potom když se vrátili, povídal jednomu Ukrajinci, že za mé peníze zaplatili dovolenou a ještě mě musejí pumpnout o dalších 400 000 na další,“ stěžovala si obviněná.

Dodala, že Poláčkovi a Švecovi dala několikrát desítky tisíc korun a oni si je mezi sebou rozdělili. Vzpomínala i na různé problémy kolem dotačního řízení, postěžovala si na problémy s nějakým papírem „že nebudeme rušit ptáky“.

„A pan Kušnierz s tím nemá nic společného. Takový jsem expert, jak jsem jim naletěla,“ stěžovala si na Poláčka a Švece. Dodala například: „ … když je v odposleších ten scénář, jak se budou chovat, kdo bouchne do stolu, a co kdo řekne, že k tomu vezmou Kušnierze apod., to byl úplně dramatický scénář. Tam jen chybí, že přijdou Ukrajinci s kalašnikovem. Byla jsem z toho tehdy úplně zděšená Když předsedkyně trestního senátu Kamila Elsnicová sdělila lednový termín dalšího jednání, obhájci všech čtyř, kteří jsou ve vazbě, požádali o propuštění ještě před Vánocemi. Kušnierz se přitom i rozplakal, protože je na něho upřena pozornost medií, a tíží ho, že veřejnost se dozvěděla také o nerozvážnosti z mládí - jako osmnáctiletý ukradl spolužačce kalkulačku v hodnotě 700 korun a dostal měsíční trest s roční podmínkou.⋌