Na Ostrovském mostě se v pátek večer motal teprve patnáctiletý mladík. Na jeho podezřelé chování upozornil strážníky městské policie řidič, který chlapce málem srazil. Na most proto strážníci zamířili oko kamery.

„Na záznamu je vidět, jak mladík shazuje sníh ze zábradlí mostu na průtah městem. Později dokonce na zábradlí vylezl, a nohama klátil nad propastí,“ uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele městské policie.

Než na místo dorazila hlídka strážníků, dal se mladík na pochod směrem k hornímu nádraží. Strážníci jej objevili na autobusové zastávce před nádražím. Tam jej také legitimovali. „Strážníkům tvrdil, že nic nepil, i když vykazoval známky opilosti. Teprve po provedené dechové zkoušce otočil. Prý vypil větší část lahve vína, kterou před tím koupil ve večerce na sídlišti Růžový Vrch,“ řekl Trojáček.

Městští policisté proto informovali sociální pracovníky magistrátu, záležitost pak předali kolegům ze státní policie. „Vzhledem k chlapcově stavu zavolali na místo sanitku. Opilého chlapce pak doprovodili na dětské oddělení karlovarské nemocnice,“ doplnil zástupce velitele.

Dodržování takzvaného tabákového zákona zaměstnávalo strážníky po celý pátek. V podvečer objevili v jednom z podniků v Jaltské ulici dvě sedmnáctileté dívky, které popíjely pivo. „Nadýchaly 0.09 a 0,14 promile alkoholu,“ konstatoval Trojáček. Strážníci vyřešili prohřešek obsluhy maximální, tedy tisícikorunovou pokutou. „I v tomto případě jsme informovali pracovníky odboru zdravotnictví a sociálních věcí,“ dodal Trojáček.

Nejlépe tak páteční kontroly dopadly pro prodejce tabákových výrobků. Už ráno obešli strážníci několik vytipovaných trafik. V žádné z nich ovšem nezjistili, že by prodavači umožnili osobám mladším osmnácti let zakoupit tabákové výrobky.