Za pouhé čtyři hodiny zaklapla pouta na zápěstích dvou mladíků, kteří v noci z 23. na 24. září v chodovské ubytovně zbili a oloupili šestadvacetiletého muže.
„Dva pachatelé ve věku dvacet a dvaadvacet let jsou obvinění ze spáchání zločinu loupeže,“ uvedla Kateřina Dohnalová, mluvčí sokolovských policistů.

Zločinu se podle jejích slov dopustili tím, že vnikli do ubytovny, kde v jednom z pokojů vzbudili šestadvacetiletého nocležníka. „Obvinění mladíci měli rozespalého muže vytáhnout na chodbu, kde jej napadli několika údery pěstí do obličeje,“ pokračovala sokolovská policejní mluvčí. Lupiči chtěli po napadeném igelitku. Ten sice tvrdil, že žádnou nemá a o žádné nic neví, násilníci mu ale nevěřili. „Opět ho proto napadli pěstmi a kopy,“ doplnila Dohnalová.
Poslední dějství loupeže se odehrálo před budovou ubytovny, kam mladíci svou zbitou oběť vyvlekli. „Přepadeného donutili, aby se svlékl. S jeho bundou, košilí a kalhotami pak utekli,“ doplnila Dohnalová.

Policisté útočníky zadrželi o čtyři hodiny později přímo na místě činu. V policejní cele pak čekali na rozhodnutí o vzetí do vazby. „V případě prokázání viny hrozí oběma mladým útočníkům za zločin loupeže trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ dodala mluvčí sokolovských ochránců zákona.