Z neznámého důvodu zazvonil v minulém týdnu ve večerních hodinách u bytu domu v Sokolovské ulici opilý devětadvacetiletý muž. Sotva majitel otevřel, vběhl mu do bytu mužův pes. „Se svolením majitele jej vynášel ven, přičemž ho žena, která v bytu byla, upozornila, že by měl mít příště psa na vodítku,“ konstatovala Kateřina Dohnalová, mluvčí sokolovských policistů. Po tomto upozornění se chování muže, v jehož krvi kolovalo 2,43 promile alkoholu, radikálně změnilo.

„Začal ženě sprostě nadávat. Z bytu sice odešel, ale ještě před tím dvakrát kopl do dveří,“ popsala změnu v násilníkově chování Dohnalová.
Po tomto extempore vyšel majitel bytu za mužem a společně se sousedem, kterého na chodbu vylákal hluk, vyzvali opilce, aby opustil dům. Tomu se ovšem evidentně moc nechtělo. „Oba nájemníky totiž začal urážet, navíc po nich plival. Jednoho z nich pak fyzicky napadl a způsobil mu škrábance na krku a ruce a roztrhl mu rukáv trika,“ pokračovala Dohnalová.

Napadený muž dokázal útok odvrátit, za což se vykoledoval vyhrůžky fyzickou likvidací. „Při odchodu z domu pak muž rozbil skleněnou výplň dveří. Když se poškozený šel podívat na vzniklou škodu, napadl jej násilník podruhé, tentokrát pěstí,“ konstatovala sokolovská policejní mluvčí.

I tentokrát se podařilo napadenému odvrátit útok a ráně pěstí se vyhnul. Navíc povalil útočníka na zem, kde jej udržel až do příjezdu policistů.
„Sokolovští policisté muže podezírají z přečinů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. Za opětovný útok mu hrozí až tři roky vězení,“ dodala Kateřina Dohnalová