Ve zběsilou honičku se změnila rutinní hlídka ašských policistů. Kolem druhé hodiny ráno zaregistrovali vůz Opel Omega, jehož řidič měl zřejmě pádný důvod k tomu zmizet mužům zákona z očí. „Na nic totiž nečekal, a začal jim ujíždět,“ uvedla Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů.

Nebezpečným stylem ujíždějící vůz prokličkoval ulicemi Aše, pak vyrazil směrem na Hazlov. „Členové hlídky záhy vůz dojeli, a pomocí majáku a sirény se jej snažili přimět k zastavení. Na výrazné výzvy policistů však řidič nereagoval,“ pokračovala Hrušková. O bezohledné jízdě svědčil i okamžik, kdy řidič začal předjíždět sanitní vůz. „Jeho řidič měl zapnuté výstražné zařízení, protože převážel pacienta do nemocnice. Musel se pirátovi uhnout, aby jej nesmetl ze silnice,“ poukázala na řidičovu bezohlednost mluvčí.

Prostřednictví vysílačky zalarmovali ašští policisté své františkolázeňské kolegy. Ti zatarasili silnici nedaleko železničního přejezdu svým služebním vozem. „Když řidič viděl, že je v pasti, zastavil v Horních Lomanech. Vystoupit z auta však odmítal a ještě se před policisty zamkl,“ řekla Hrušková. Zbytečně se tak ale připravil o boční okénko. „Policisté jsou oprávněni takovou překážku odstranit,“ vysvětlila mluvčí.

Pro zkušené muže zákona pak už nebyl problém dostat pomocí chvatů a hmatů piráta silnic z vozu. „Osmadvacetiletý muž z Ašska si vykoledoval obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí. ukázalo se totiž, že měl už z dřívější doby soudem zakázané řízení všech vozidel,“ dodala Hrušková.