Velké pozdvižení bylo v sobotuv podvečer před obchodním centrem Fontána v Karlových Varech. Zasahovalo tam hned několik policejních posádek. Důvodem byla roztržka mezi Ukrajincem a skupinkou Romů, ke které došlo venku u fontány. Poté co na místo přijeli policisté, dal se Ukrajinec na útěk.

Muž z ostrahy nákupního centra ho pronásledoval až za Elektro World a následně i za hlavní Chebskou ulici, kam se za cizincem pak vydali také policisté ve služebním autě. „Ukrajinec se pustil do jedné romské ženy. Zastal se jí jeden Rom a už to bylo. Ukrajinec po nich začal házet láhve alkoholu,“ líčil sobotní incident jeden ze svědků.

ROMOVÉ, KTEŘÍ BYLI svědky celé události, si incident dokonce nahráli na mobily.Zdroj: Deník / Jana Kopecká

Ilustrační foto.
Rodiče už mohou vybírat tábory

„K incidentu mezi dvěma muži došlo po předchozí rozepři. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro výtržnictví. Více informací k případu zatím poskytnout nemůžeme,“ uvedla karlovarská policejní mluvčí Eva Valtová s tím, že nikdo neskončil ve vazbě.

Podle dalšího ze svědků jevil Ukrajinec známky podnapilosti. „Nejdříve se začali dohadovat. Ukrajinec hodil po Romech jednu láhev alkoholu, na což jeden z Romů reagoval tím, že po něm hodil kužel. Ukrajinec pak po něm následně hodil další láhev. Než se dal na útěk, stáhl si kalhoty a ukázal na něho své přirození,“ dodal svědek, jehož jméno redakce zná.