Škodu v celkové výši 2 870 000 korun způsobil šesti klientům své firmy šestatřicetiletý podnikatel ze Sokolovska. Společnost, jejímž je jednatelem a zároveň majitelem, se zabývá prodejem realit.

„Přestože muž věděl, že firma je ve špatném hospodářském stavu, nechával na základě smlouvy převádět platby od klientů, kteří prostřednictvím realitní kanceláře nemovitosti nakupovali, na běžné účty společnosti,“ uvedla Kateřina Dohnalová, mluvčí sokolovských policistů.

Po splnění všech smluvních podmínek měl podnikatel tyto prostředky převést na účet prodávajícího. „Byl si ale vědom toho, že účty, z nichž měl peníze převádět, jsou běžnými účty jeho společnosti. Peníze na nich sloužily k hrazení provozních nákladů firmy, která byla zadlužená, a nebyla tak schopná za svých výnosů hradit splatné závazky,“ konstatovala sokolovská policejní mluvčí.

Této trestné činnosti se podnikatel, jehož realitní kancelář působí na území celého Sokolovska, v období mezi 1. prosincem 2010 a 26. lednem 2011. „Sokolovští kriminalisté zahájili 20. července trestní stíhání šestatřicetiletého podnikatele. Za pokračující trestný čin podvodu mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala Kateřina Dohnalová.