Rozsáhlý případ podvodu mohou nyní ukončit karlovarští kriminalisté. Podezřelý muž, který se několik let vyhýbal trestnímu řízení, už je v Česku. „Muž na fiktivní obchod s pohledávkami vylákal od několika poškozených téměř deset milionů korun, které měl výrazně zhodnotit. Místo odkupu a prodeje pohledávek využil peníze pro vlastí potřebu a před trestním stíháním uprchl do zahraničí,“ popsal případ policejní mluvčí David Schön.

Zdroj: Youtube

Jak policisté dále uvedli, na začátku roku 2022 na podvodníka soudce vydal evropský i mezinárodní zatýkací rozkaz a pátrání je dovedlo až do Koreje, kde muž žil, a dokonce již dříve získal korejské občanství a začal používat korejské jméno. Do pátrání se tak zapojili i policisté z Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci a finální zadržení bylo možné díky aktivnímu přístupu kolegů z Interpolu Soul, kteří ho na začátku června skutečně zatkli.

„Jedná se tak o první případ, kdy nám byl z této asijské země vydán uprchlík, navíc s korejskou státní příslušností. Jen velmi výjimečně vydávají země své občany pro trestní řízení do zahraničí a toto je jeden z těch mála případů,“ poukázal policejní mluvčí.

Škody po přívalovém dešti v lázeňském centru Karlových Varů.
Déšť zdevastoval Moravskou ulici. Karlovarští radní jdou do boje s památkáři

Po všech nezbytných právních úkonech, které jsou nemyslitelné bez spolupráce s Ministerstvem spravedlnosti ČR a českou diplomacií, byl v úterý večer muž v Soulu předán českým Air Marshalům z cizinecké policie a letecky eskortován do ČR. Na pražském letišti si ve středu ráno uprchlíka převzali policisté z Karlových Varů.