Na hledaného byl Okresním soudem Česká Lípa vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro spáchání trestného činu podvod. Muž byl již v minulosti souzen pro obdobnou trestnou činnost a stále v ní pokračuje. Před policisty se skrývá a pod legendou, že je onkologický pacient, tvrdí, že má být hospitalizován kvůli zákroku v různých nemocničních zařízeních v Plzni, v Praze, po celé České republice.

Komunikoval s policisty jen prostřednictvím emailu a nechtěl uvést, ve kterém zdravotnickém zařízení se nachází, či který lékař jej ošetřuje. Záměrně zasílal neúplné údaje. Hledaný si pod různými dalšími legendami půjčoval, především od žen, různé finanční částky, které však nevrátil, není možné se s ním spojit a dluh vymáhat. Muž je hubené postavy, výška 170 – 175 cm, hnědé krátké vlasy česané dozadu, zelené oči, věk 45 – 50 let.

Policie žádá zdravotnická zařízení, aby v případě ošetření či delší hospitalizace hledaného dbala zvýšené opatrnosti a jeho pobyt okamžitě ohlásila na linku 158. Na linku 158 nebo přímo kriminalistům na telefonní číslo 974 881 734 se mohou přihlásit i další osoby, které výše jmenovaný podvedl.