Elitní tým kriminalistů z týmu Tempus zadržel tento týden pravděpodobně tři vrahy, kteří se snažili před 10 lety brutálním způsobem zbavit těla Karlovaráka Antonína S., jenž působil jako vyhazovač v karlovarské diskotéce. "Tempus na několika místech na Karlovarsku vyšetřuje násilnou trestnou činnost z roku 2011. Jsou tam i nějaké zadržené osoby. Jakmile budeme mít nové informace, tak je zveřejníme," potvrdil mluvčí policejního prezidia David Schön.

Trojici pachatelů soudce Okresního soudu v Karlových Varech poslal ve čtvrtek 13. ledna do vazby.

Doutnající tělo objevil náhodou 3. října roku 2011 lesní revírník Ludvík Poláček na Karlovarsku mezi obcemi Hlinky a Přílezy. Dodnes má na tento den velmi špatné vzpomínky. "Pořád si přesně pamatuji každou minutu. Je to zážitek, na který se opravdu nezapomíná," vypráví hajný, který smeká před prací policistů, jimž se po tak dlouhé době zřejmě podařilo dopadnout vrahy.

Všechny kaštany u léčebny Myslivna jsou číselně označeny. Podle mluvčího magistrátu je chtějí Lázeňské lesy pokácet.
Kaštany u Myslivny jsou dožilé. Lesy tam chtěly i sad

"V ten den jsem šel ráno na obhlídku lesa. Všiml jsem si doutnajícího klestí, které něco ukrývalo. Nejdříve jsem si myslel, že jde o pálení vyhozených odpadků. O té končetině, kterou jsem jako první zahlédl, jsem si nejdříve myslel, že jde o část figuríny z obchodu. Pamatuji si, jak mi blesklo hlavou, co tu lidé pálí za odpad. Dodnes si pamatuji tu černou ohořelou botu, kterou měl ten člověk na sobě," vzpomíná Ludvík Poláček. S hrůzou zjistil, nešlo o figurínu, ale o lidské tělo. Objevil je v půl desáté. O dvacet minut později už o svém nálezu informoval policisty. Problém byl v tom, že na daném místě v lese nebyl tehdy signál, takže musel jet asi dva kilometry daleko.

Místo nálezu prohledávalo několik desítek policistů a psovodů. "Je mi jasné, že budu muset k soudu jako svědek, což mi nebude dvakrát příjemné, ale to se nedá nic dělat," dodává nálezce těla, který si vybavuje, jak dva dny před osudným dnem jezdila lesem poblíž limuzína a mu bylo divné, co tam dělá.

Vilu Ahlan opravuje firma Stasko, rodinná firma náměstka primátorky Josefa Kopfsteina.
Rodinná firma náměstka primátorky opravuje vilu blízkých Nazarbajeva

Podle informací Deníku, má být jedním ze zadržených majitel známé karlovarské diskotéky. Spekuluje se, že Antonín S. "obral" jednu vietnamskou skupiny o spoustu eur.

"Mohu potvrdit, že jsme tři osoby vzali ve čtvrtek do vazby. Následně byli odvezeni do věznice v plzeňských Borech," uzavřel předseda Okresního soudu v Karlových Varech Aleš Fikker. Celé jednání o uvalení vazby trvalo dohromady čtyři a půl hodiny, policisté každého přivedli zvlášť.

Tempus je speciální tým kriminalistů, kteří odhalují staré zločiny, takzvané pomníčky, zabývají se především vraždami. Pracují například i na mediálně známém případu Jany Pourové ze Slavětína na Lounsku. Zmizela za záhadných okolností a zůstaly po ní čtyři děti. Policisté v této souvislosti vyšetřovali i jejího muže, opakovaně nechali rozkopat zahradu rodinného domu.