Od října loňského roku řešili tepelští policisté případ, kdy se tehdy neznámý pachatel vlámal v obci Poutnice do rekreační chaty. Odnesl z ní kávovar, čerpadlo, bantamová kolečka, elektromotor z cirkulárky, čalouněné dvoulůžko, starožitné cínové nádobí a další věci v hodnotě minimálně 30 tisíc korun. „Pachateli této krádeže byli dva místní mladíci. Policisté je začali stíhat pro přečiny krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů s tím, že stíhání čelí oba mladíci na svobodě.

Ostrovským policistům se pak podařilo rozlousknout případ nedávné v Nové Kyselce. „Majitel bývalého včelína oznámil, že mezi 16. a 21. lednem neznámý pachatel vnikl na zahradu, poškodil zámek včelína, nic ale neodcizil,“ konstatovala Papežová. Na stejné parcele se pak zloděj pokusil vloupat do kůlny, která je součástí chaty, což se mu ovšem nepodařilo. „U další kůlny pak vypáčil prkna a vzniklým otvorem vnikl dovnitř. Jestli něco odcizil zatím nebylo upřesněno,“ řekla mluvčí.

O zadržení pachatele této krádeže se postarala všímavá žena v Ostrově. „V zahradní kolonii u ostrovského hřbitova vyrušila muže, který si do kabel připravil věci, které chtěl zřejmě odcizit. Zloděj utekl přes zahrady, kde jej ovšem dostihl policejní psovod. V taškách měl zloděj věci nakradené v chatách v hodnotě 15 tisíc korun. Policisté muže usvědčili i z krádeže v Nové Kyselce. Je podezřelý z krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci,“ dodala Papežová.⋌