Ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy obvinili kriminalisté osmatřicetiletého muže z Ostrova. Od ledna 2010 do května 2011 vyrobil z léků obsahujících pseudoefedrin více než čtyři kila pervitinu.

„Tým specialistů pracoval na případu více než rok,” konstatoval Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Pervitin podle jeho slov obsahuje metamfetamin, který je uvedený v příloze zákona o návykových látkách jako psychotropní látka. „K zacházení s ní potřebuje člověk zvláštní povolení,” vysvětlil mluvčí.

Obviněný muž drogu prodával nebo zdarma předával na různých místech v Ostrově. Zákazníky měl ovšem i v Lesově, Hájku či Jáchymově. „Prodejem pervitinu čtyřiceti osobám měl získat více než jeden a půl milionu korun,” doplnil Valenta.

Osmatřicetiletý vařič pervitinu je v současné době na útěku. „Kriminalisté po něm vyhlásili celostátní pátrání také pro rozsáhlou majetkovou trestnou činnost, kdy způsobil více než půlmilionovou škodu. Jakoukoliv informaci k pobytu nebo pohybu hledaného můžete volat na linku 158 nebo přímo kriminalistům ze skupiny pátrání na číslo 974 366 351,” vyzval Valenta.

Na území České republiky ovšem budou muži zákona zřejmě po obviněném pátrat marně. Podle informací Deníku je totiž osmatřicetiletý muž v současné době v Anglii, kde se před spravedlností ukrýval už v minulosti. Jeho zatčení před několika lety předcházela kuriózní situace. Muž si totiž z Velké Británie přijel do Česka pro peníze za prodej bytu. Cestou zpět ovšem havaroval, a dostal se tak do rukou mužů zákona.