Fantom hotelů nejprve v polovině září v jednom z hotelů v Karlových Varech ukradl z volně odložené kabelky, kterou měla žena za barem, peněženku s osobními doklady a zhruba 1200 korun.

Poté navštívil další karlovarský hotel a tady využil nepřítomnosti majitelky a zároveň recepční. „Vstoupil do prostor recepce, kde začal prohledávat skříně a zásuvky za účelem cokoliv odcizit. Při tom však byl vyrušen majitelkou hotelu a z místa utekl. Naštěstí zde nic neodcizil ani nedošlo k poškození majetku," uvedla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

Pár dní si dal pauzu a na loupeživé tažení se vydal znovu. Tentokrát počátkem října vlezl otevřeným oknem do vily v Karlových Varech, odkud z restaurace odcizil láhev koňaku v hodnotě kolem 800 korun. Za několik dní nato pak vnikl do neuzamčeného vozidla a ze sedačky spolujezdce ukradl 200 korun.

V posledním případě, který se stal ve středu 12. října, vešel pachatel do dalšího hotelu v Karlových Varech, odkud z místnosti, kde si nechávají zaměstnanci své osobní věci, odcizil z volně odložené peněženky finanční hotovost 500 korun. Uvedených skutků se dopustil i přesto, že byl již soudem pro přečin krádeže odsouzen. Teď mu za to hrozí v případě prokázání viny až tříletý trest odnětí svobody.