Zadrželi devětadvacetiletého muže z Chodova. „Kriminalisté zahájili trestní stíhání devětadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ potvrdil mluvčí policistů Jakub Kopřiva.

Na začátku října 2010 přišel pachatel do jedné z místních prodejen smíšeného zboží. Měl zahalený obličej a v ruce střelnou zbraň, kterou ohrožoval obsluhu. Chtěl, aby mu z pokladny vydala finanční hotovost. Obsluha ze strachu o svůj život peníze vydala. Muž si je dal do igelitové tašky a místo opustil.

O několik dní později se tentýž muž do prodejny vrátit. A ze začátku vše probíhalo stejně, jako v prvním případě. Zahalený a se zbraní v ruce se stejným požadavkem. Ovšem tentokrát peníze nedostal a z pokladny si je vzal sám. A přidal ještě několik krabiček cigaret.

Jeho nepozornosti využila obsluha prodejny a směrem k muži nastříkala pepřový sprej. Muž začal utíkat, shodil při tom několik lahví vínaa navíc na pultu zapomněl střelnou zbraň. Obsluha poté okamžitě přivolala policii.

Přestože se pachatele policistům nepodařilo zadržet, pátrali po něm celých devět let. A jejich práce byla korunována úspěchem.