Jejich přítomnost je podle obyvatel Rybář i nedalekého sídliště Růžový Vrch čím dál tím patrnější. „Ulicemi procházejí různá individua. Necítíme se tu bezpečně. Nechceme žít v lokalitě, kde se hemží feťáci a bezdomovci,“ poznamenal například Radek M. z Růžového Vrchu.

Podle informací Deníku se v Buchenwaldské ulici má nacházet dealer, který zde vaří pervitin. Za ním se pak narkomani stahují. „Pivovar má hlídat bezpečnostní agentura. Jezdívá tam ve dne, v noci na pivovar ale nikdo nedohlíží,“ řekl zdroj Deníku.

Policie vnímá, že tato lokalita je problematická. „Policisté danou situaci nadále monitorují a na místě provádějí zvýšenou hlídkovou činnost,“ konstatovala mluvčí Eva Valtová. Doplnila, že v rámci výkonu služby policisté provádějí i častější kontroly v okolí pivovaru.

Rozsáhlý areál má od loňska nového vlastníka, AF Company, za níž stojí podnikatel Alisher Kasymov. Ten už má za sebou například tyto projekty – rekonstrukci Malého Versailles, tenisové kurty na Gejzíru či soukromou školu na Toscaně. I s pivovarem má mít velké plány. Hovořil o nich už vloni. „S panem Kasymovem jsme tento týden jednali o využití pivovaru, který chce přeměnit v bytovou zástavbu s občanskou vybaveností. Kdyby se mu to povedlo, problémy s těmito lidmi by se zde částečně vyřešily,“ reagovala náměstkyně primátorky Hana Zemanová. Stanovisko majitele se Deníku nepodařilo získat.