Nový rok s sebou přinesl i výjezd na městskou ubytovnu v Úvalské, kam strážníci zamířili po dlouhé době.

„Jeden z nájemníků, do té doby bezproblémový, pod vlivem alkoholu nezvládl své emoce a jal se devastovat část vybavení a napadat lidi. V jednání odporujícím zákonům této země se mu pokusil zabránit asistent prevence kriminality, jemuž přišel na pomoc i další z nájemníků. To jenom dokládá dobré vztahy mezi nájemci a asistenty. Hlídka po příjezdu na místo již nemusela ani zasahovat," popsal velitel městské policie Marcel Vlasák. Muž byl poté předán státní policii pro podezření ze spáchání trestného činu. „Víme, že hříšník následně po vystřízlivění všechny zúčastněné obcházel a omlouval se. Kéž by mu to pokání vydrželo," dodal Vlasák.

„Remakem známé vánoční reklamy na oblíbený nápoj se mohl jevit zákrok strážníků, kteří v sobotu 3. ledna po poledni v Infocentru na Dolním nádraží na Západní ulici odchytávali mladého divočáka," prozradil velitel. Ten vběhl na infocentrum, kde pořádně vyděsil ženské osazenstvo. Ty vysvobodili právě až karlovarští strážníci.

Kuriózní případ řešili strážníci před obědem 3. ledna, když je požádal cestou operačního střediska obyvatel z Charkovské ulice o sundání pout, kterými je spoután. Stará a částečně zkorodovaná pouta nešla sejmout a tak nezbylo, než se obrátit na ty, kteří pouta spíše nasazují. „Strážníci muže nakonec pout zbavili a dále již raději nezjišťovali, zda se jednalo o důsledek šprýmu kamarádů či jiných hrátek," řekl se smíchem Vlasák. Hloupý vtip s plynem zaměstnal strážníky 7. ledna hned po ránu. Muž představující se v telefonu jako Novák oznámil unikající plyn na ubytovně Modrá hvězda. Po příjezdu na místo se však informace nepotvrdila. „Při zpátečním volání operátora se již muž představil svým pravým jménem a evidentně zaskočen začal nesrozumitelně mluvit o vyhrožování své osobě a potřebě se přesvědčit, že je v bezpečí. Pomatený případ byl nakonec uzavřen s tím, že oznamovatel se na ubytovně nenachází a dokonce tam není ani zaveden plyn," uzavřel Vlasák.