Včera však dvacetiletému Karlovarákovi 'fixátorovi' klepla přes ruce kolonádní hlídka. Nedokončený výtvor příliš uměleckého talentu nevykazuje. "Je vidět, že kolonádní hlídka nad osudem svěřeného úseků bdí i v noci," uvedl velitel městské policie Marcel Vlasák. Strážníci "malíře" předali policistům a pokračují tak v sérii úspěšných zákroků letošního roku.

Sérii vandalství odstartoval dosud neznámý pachatel, který řádil na hřbitově v Ondřejské ulici. Kde řádění neunikl ani náhrobek Mozartova syna. Podle náměstka Jiřího Klsáka KOA) se škoda pohybuje v řádech desítek tisíc korun.

Jako další terč v sérii vandalství se stal sloup vévody a vévodkyně z Cambridge nad Mlýnskou kolonádou. Jeho zohyzdění velmi rozčílilo náměstka primátora Jiřího Klsáka a Milan Trnka, ředitel městské správy kolonád, to dokonce označil za neuvěřitelné barbarství. Znechucený je také velitel strážníků Marcel Vlasák. Právě strážník, který na kolonádě v neděli řešil vloupání do jednoho z domů, si nápisu na sloupu všiml a okamžitě vandalství nahlásil. „Muselo se to stát v neděli nad ránem. Je to hloupé, onen výtečník zřejmě nevěděl, jak na sebe jinak upozornit," domnívá se.

Městská policie proto posílila své hlídky na kolonádě. I díky tomu byl 'fixátor' zadržen na místě činu s fixem v ruce.

Útoky vandalů:

Odnesla to další památka, starý sloup vévodů cambridgeských - psali jsme zde

Kdo ničil Ondřejský hřbitov? Vandalové nebo lupiči kovů - psali jsme zde