Okamžiku, kdy jeho matka odešla ze společně obývaného bytu, využil 27. listopadu třicetiletý muž ze Sokolova. Z peněženky jí odcizil platební kartu.

„PIN kód ke kartě muž vypozoroval při předchozích společných nákupech,” uvedla policejní mluvčí Zdeňka Papežová. Nezvedený syn chtěl nejdříve vybrat u bankomatu hotovost. „To se mu ale nepodařilo, a tak zkusil štěstí jinak. V prodejně tabáku pomocí odcizené karty zaplatil nákup v celkové hodnotě více než 1700 korun,”konstatovala Papežová.

Ne vždy se mu ovšem zadařilo. Vedle několika neúspěšných pokusů vybrat hotovost z konta matky se mu také například nepodařilo v sokolovském supermarketu uhradit nákup za 924 koruny.

„Po několika nezdarech se tak vrátil do bytu a odcizenou kartu nepozorovaně dal do matčiny bundy,” uvedla mluvčí. Pokud by se zloději podařilo uskutečnit veškeré transakce, které měl v úmyslu, způsobil by své matce škodu 4593 koruny. „Přímá škoda vzniklá z povolených transakcí je 2133 koruny,” doplnila Papežová.

Sokolovští policisté muže podezírají z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „Svého jednání se dopustil přes to, že byl za krádež odsouzen rozsudkem sokolovského soudu. Před měsícem byl odsouzen k 300 hodin obecně prospěšných prací, které dosud neodpracoval,” dodala Papežová.