To, že se zloději neštítí okrást pacienta upoutaného na lůžko, není bohužel nic nového. To, že nenechavci souhrou náhod nabídnou zboží ke koupi původnímu majiteli, se také občas stane. To, co ale v úterý řešili karlovarští policisté, snad nemá obdoby.

„Zdravotní sestra chirurgické ambulance si krátce po třetí hodině odpoledne všimla, že z jednoho pokoje odchází cizí muž. Neznámý jí byl povědomý, a tak se šla zeptat pacientů, zda se jim něco neztratilo. Jeden z pacientů pak zjistil, že mu byl odcizen mobilní telefon,” řekla policejní mluvčí Zdeňka Papežová.
Sestřička neváhala a ihned vytočila linku 158. Policisté, kteří případ převzali, zjistili popis podezřelého a požádali poškozeného, aby jim dal telefonní číslo svého odcizeného mobilu. „Jeden z policistů na toto číslo zavolal. Ozval se mužský hlas. Policista se přímo zeptal, kolik chce dotyčný za to, že mu odcizený telefon vrátí. Zloděj neváhal a určil cenu za vrácení mobilu a místo, kde má dojít k předání,” popsala vývoj situace mluvčí.

Když strážci zákona přijeli na místo určení, uviděli muže, který odpovídal popisu pachatele. Zároveň v něm ihned poznali recidivistu, který se často dopouští majetkové trestné činnosti. „Policisté k němu přistoupili jako při běžné kontrole a žádali po něm prokázání jeho totožnosti. Jeden z mladých policistů přitom vytočil telefonní číslo odcizeného mobilu,” pokračovala Papežová.

Přesně podle očekávání hlídky začal v kapse kontrolovaného recidivisty zvonit mobil. „Muž ani nic nezapíral a přiznal se, že telefon odcizil na druhý svátek vánoční v nemocnici v jednom z pokojů. Pak už putoval rovnou do policejní cely,” uzavřela příběh se šťastným koncem Papežová.

Zloděj byl navíc namol opilý. Při orientační dechové kontrole nadýchal 4,37 promile alkoholu. Policisté muže viní z přečinu krádeže a včera už zahájili jeho trestní stíhání.