Sedmatřicetiletý muž podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy kolem 17. hodiny řídil osobní automobil značky Volvo a nerespektoval opakované výzvy policistů k zastavení vozidla.

"Řidič měl ujíždět směrem na Prahu až k čerpací stanici MEDOS, kde se měl s automobilem otočit a pokračovat směrem na Karlovy Vary. Následně měl sjet s vozidlem u odbočky na obec Verušičky do pole a z něj po chvíli vyjet zpět na silnici. Poté měl pokračovat směrem na obce Luka a Albeřice. Během toho byl policisty pronásledován a opakovaně vyzýván prostřednictvím světelného a zvukového zařízení a nápisu STOP POLICIE k zastavení vozidla. Na opakované výzvy však nereagoval. Po několika minutách se měl automobilem vydat do vojenského prostoru Hradiště, kde nakonec nezvládl řízení a s vozidlem sjel do příkopu. Po vystoupení z automobilu byl sedmatřicetiletý muž zadržen," popsal policejní mluvčí.

Policie při prohlídkách zadržela řadu drog.
Spadla klec, pětici dealerů, prodávající pervitin za statisíce, dopadla policie

Po celou dobu řidič svou nebezpečnou jízdou ohrožoval jak policisty, tak i ostatní účastníky silničního provozu. Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání řidiče. Obvinili ho ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Kriminalisté žádají případné svědky této události, kteří v inkriminovanou dobu uvedenými místy procházeli či projížděli, a nehodu mohla zaznamenat palubní kamera v jejich vozidle, aby volali na bezplatnou telefonní linku 158.