Ale zpět na začátek. "Strážníci vyjeli řešit ohlášené rušení nočního klidu na přelomu velikonoční neděle a pondělí," potvrdila krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. Na místě však odmítl mladík se strážníky komunikovat a po výzvě městské policie o prokázání totožnosti, se snažil utéct po schodech. Když byl strážníky dostižen, začal do nich strkat, vyhrožovat a rozbil i skleněnou výplň okna.

"Následně měly z jednoho z bytů vyjít tři osoby - mezi nimi i matka útočníka - které se snažily zmařit služební zákrok proti agresivnímu muži. Podnapilá matka na chodbě opakovaně fyzicky napadala strážníka, a to několika údery a pěstmi do hlavy a do těla," uvedla Týřová.

To však nebylo vše a při dalším útoku na strážce pořádku vzala matka mladíka stoličku, kterou se snažila zasahujícího strážníka několikrát udeřit do hlavy.
Na místo dorazila i republiková policie. To však dvojici nezastavilo. Mladík totiž vyběhl z bytu s napřaženou vidličkou, se kterou se snažil zaútočit na dalšího zasahujícího strážníka.

Žena i její syn byli policisty zadrženi a následně převezeni do policejní cely. Matka byla po vystřízlivění a po výslechu propuštěna.

Na obviněného muže podali kriminalisté státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Na rozhodnutí si počká v policejní cele. Za svůj neuvážený čin mu v případě prokázání viny hrozí až šestiletý trest odnětí svobody.