Pomoci by jim mohly také informace od všímavých svědků.

„K prvnímu případu došlo 23. prosince kolem 21:40 hodin. Neznámý muž vstoupil do prodejní části čerpací stanice na ulici Pobřežní v Karlových Varech. Zde na obsluze pod pohrůžkou požadoval vydání finanční hotovosti, se kterou následně z benzinové čerpací stanice odešel ve směru do centra města,“ připomněl událost, o níž už Deník informoval karlovarský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Ke druhé loupeži došlo podle jeho slov 29. prosince v noci. „Pachatel v maskáčových kalhotách přišel deset minut před třetí hodinou ranní do prodejny benzinové čerpací stanice Agip v ulici Stará Kysibelská v Karlových Varech. V ruce měl nůž a pod pohrůžkou jeho použití požadoval po obsluze vydání finanční hotovosti. Obsluha se mu snažila vysvětlit, že žádné peníze v kase nemá a muž po několika minutách odešel,“ popsala policejní mluvčí Andrea Kávová.

Poslední případ se stal jen o den později. Za cíl si pachatel tentokrát vybral prodejnu knih. „Neznámý muž vešel do knihkupectví v ulici I. P. Pavlova a přistoupil k prodejnímu pultu. Po prodavačce požadoval vydání finanční hotovosti výzvou: Dej, přičemž v ruce držel nůž. Prodavačka z pokladny vyndala peníze a položila je na stůl před muže. Neznámý se na obnos podíval s tím, že je to málo a odešel,“ uzavřel Valenta.

Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po totožnosti mužů na fotografiích. Svědkové se mohou ozvat na linku 158, případně přijít osobně na kteroukoliv policejní služebnu. ⋌