„Muž měl v září letošního roku před domem v Chebu oslovit sedmaosmdesátiletého muže s tím, že má jeho fotografie se sexuálním podtextem a za jejich vymazání požaduje finanční hotovost. Následně se senior sešel s oběma před jedním z obchodních domů v Chebu a předal dvojici požadované peníze za smazání fotografií,“ uvedl mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Dodal, že o několik dní později dvojice navštívila sedmaosmdesátiletého muže doma. „Po chvíli žena odešla do ložnice, kde uviděla příruční tašku. Následně se o ni začala se sedmaosmdesátiletým mužem přetahovat. Muž ale po chvíli upadl, toho žena využila a z tašky vzala obálku s finanční hotovostí a z bytu utekla,“ popsal mluvčí.

V této části Dvorů je schválená rozvojová plocha s rodinnými domy.
Na směně pozemku u Tesca s městskou vilou vydělají lidé blízcí radnici

V listopadu muž zmíněného seniora telefonicky kontaktoval a požadoval po něm další peníze s tím, že pokud mu je nedá, tak fotografie se sexuálním podtextem zveřejní. „Sedmaosmdesátiletý muž se s ním i v tomto případě sešel a požadované peníze mu předal,“ sdělil mluvčí. Poté seniora telefonicky kontaktovala žena, která požadovala finance za smazání videa se sexuálním podtextem. Pak mu ještě zaslala několik SMS zpráv, po kterých se s ní senior sešel před obchodním domem v Chebu. Na této schůzce však už ženu zadrželi policisté.

Dvojice měla seniorovi způsobit podle mluvčího škodu přibližně 140 tisíc korun. Ženě hrozí trest odnětí svobody až na deset let, muži až na čtyři roky.