V síti obvinění a dalších trestných činů uvízlo na čtyřiadvacet politiků z Karlovarského a Ústeckého kraje a podnikatelů v úterý, kdy je policie postupně odvážela do Prahy k výslechům.
Ve středu policie nadále zadržovala devět lidí. Mezi nimi Petra Navrátila (ČSSD), bývalého krajského náměstka, chebského starostu a předsedu krajského výboru sociální demokracie. Ohledně jeho úterního zadržení už vydalo město Cheb prohlášení. „Na Městský úřad Cheb bylo doručeno usnesení Vrchního státního zastupitelství v Praze. Dle tohoto dokumentu je starosta města Ing. Petr Navrátil v současné chvíli obviněn v souvislosti s vyšetřováním činnosti Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad," stojí v prohlášení.

Mezi dalšími obviněnými figuruje například Tomáš Hybner (nez.), jehož ČSSD před lety nominovala na místopředsedu Výboru regionální rady soudržnosti ROP Severozápad a na tomto postu skončil na vlastní žádost v roce 2012. Toho už policie po podání vysvětlení propustila, ale on sám se k celé věci odmítl vyjádřit.

Stejně tak se k záležitosti odmítl vyjádřit Miloslav Čermák (ČSSD), bývalý krajský náměstek.
„Nemůžu a nebudu to komentovat," odmítl sdělit jakoukoliv informaci Miloslav Čermák.

K podání vysvětlení byl policií vyzván také Zdeněk Sysel, bývalý člen hodnotící komise a bývalý člen ODS. Obviněný je i Petr Horký, bývalý krajský náměstek a bývalý místostarosta Mariánských Lázní. I on býval členem sociální demokracie.

Podle vedení sociálních demokratů v kraji je celá situace krajně nepříjemná, ale nyní je důležité dát policii prostor a čas k vyšetřování.