Bývalý ředitel Základní umělecké školy Antonína Dvořáka Václav Richter se soudí. Po odvolání z funkce ředitele totiž dostal výpověď i jako učitel a na škole skončil, protože pro něj údajně nebylo místo. To se Richterovi nelíbí a výpověď zpochybňuje, protože tvrdí, že by pro něj práce byla.

Ani poslední stání u soudu však v této záležitosti nepřineslo rozsudek. „Žalovaná strana se snaží zpochybňovat mou odbornou kvalifikaci a tím se z celého soudu stává fraška,” míní Richter. Ten uvádí, že má vystudovanou Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění. „Mám zkušenosti od roku 1992 i jako učitel hudební školy, a to například na hudební škole v Praze a potom samozřejmě i jako ředitel zmíněné školy. Rozhodně si tedy za svou kvalifikací naprosto stojím a nechápu, jak může někdo chtít takové věci zpochybnit,” dodal bývalý ředitel. „Navíc současná ředitelka takovou kvalifikaci jako já nemá, takže netuším, jak mě může v tomto směru hodnotit,” dodal.

Za Richterova šéfování však škola měla problémy, protože kontrola odhalila velké nesrovnalosti v hospodaření školy. Vyšetřování těchto věcí stále pokračuje.

Richter však tvrdí, že mu osud školy není lhostejný. „Obávám se, aby to nebyl její poslední rok,” říká ex-ředitel.

Současné vedení školy tvrdí, že Richterovu kvalifikaci nezpochybňuje. „Nesnažíme se o zpochybnění vzdělání pana Richtera, ale o ujasnění pojmu kvalifikovanost pro výuku jednotlivých nástrojů,” komentovala ředitelka Ingrid Heinicová - Válková. Další stání je 24. listopadu.