Dvanáctiletého psíka v polovině prázdnin venčily děti jedné obyvatelky Staré Role, jejíž jméno redakce zná, ale jméno nebude na základě její žádosti zveřejňovat. "Jedenáctiletý syn a dvacetiletá dcera vzali naši Betynku na procházku. Byla na vodítku. U Dvořákovy ulice na ně ale vyběhli dva bojoví psi, kteří Betynku napadli. Prokousli jí záda, pokousali ji na krku. Prokousli ji i břicho a jak se u veterináře zjistilo, měla velké vnitřní zranění. Zvěrolékař nemohl nic udělat, a tak jsme se nakonec dohodli, že ji uspí," vypráví Karlovaračka. "Betynka byla na vodítku, vedly ji naše děti. Ty tak musely přihlížet útoku na našeho pejska, kterého jsme všichni milovali. Dcera z toho byla dlouhou dobu špatná. Dodnes si to vyčítá, protože Betynka byla hlavně její," pokračuje žena.

Dvanáctiletá Betynka zaplatila za volně pobíhající bojové psy svým životem.Dvanáctiletá Betynka zaplatila za volně pobíhající bojové psy svým životem.Zdroj: Deník/ Redakce

Ona s manželem byli v tu dobu na návštěvě u prarodičů. Dětem pomohli empatičtí kolemjdoucí. "Když viděli, co se stalo, přiběhli k nim, vzali z auta ručník, Betynku jím ovázali a odvezli ji s dětmi k veterináři. Tam jsme se potom potkali. Co na to říci, že majitelé těchto psů dostanou pokutu? Nic už se nezmění, Betynku nám nikdo nevrátí. Bylo by proto velmi žádoucí, aby se podobná událost už nikdy neopakovala," dodává obyvatelka Staré Role.

18. ročník Lampiónových slavností v Botanické zahradě v Bečově nad Teplou.
FOTO, VIDEO: Lampióny osvítily korzo kolem bečovského hradu

Napadení Betynky nezabezpečenými bojovými psy majitelé nahlásili na městskou policii, která případ předala na přestupkové oddělení magistrátu. To spadá pod odbor životního prostředí. "Majitele psů jsme předvolali na magistrát, kde jsme jim sdělili, že za tento přestupek dostanou pokutu. Ta bude adekvátní, protože při útoku došlo k následnému usmrcení jiného psa. Cílem této pokuty je navíc i prevence, aby se podobná záležitost již neopakovala," konstatuje vedoucí odboru Průša.