Jedenapadesátiletého cizince, na kterého vydali policisté z Košic mezinárodní zatykač, se podařilo vypátrat karlovarským kriminalistům. Podle Pavla Valenty, mluvčího karlovarských ochránců zákona, hledaný muž pracoval pro jednu karlovarskou stavební firmu.

„Kriminalisté muže zadrželi,“ konstatoval Valenta. Do vězení ovšem neputoval. „Po konzultaci se slovenskými kolegy jej propustili na svobodu,“ potvrdil mluvčí.

Kuriózní pozadí mělo zadržení padesátiletého muže, který skončil v rukou ostrovských policistů. Ti přijali oznámení o tom, že se ve Studentské ulici válí na silnici zřejmě opilý muž. „Policisté poté, co dorazili na místo, zjistili, že je muž skutečně pod vlivem alkoholu. Navíc měl drobné zranění na hlavě, jeho další cesta proto vedla do ostrovské nemocnice,“ popsal druhý z případů Valenta.

Zatímco se lékaři zabývali mužovým zraněním, ostrovští policisté jej prolustrovali v databázi hledaných. „Vyšlo najevo, že na muže vydal karlovarský okresní soud příkaz k zatčení. Z nemocnice proto putoval rovnou do soudní síně,“ doplnil karlovarský policejní mluvčí.

Karlovarský okresní soud měl ale zájem i o šestadvacetiletého muže, na něhož rovněž vydal příkaz k zatčení. Policisté jej v pondělí zatkli na Sokolovské ulici. Stejně jako muž z výše popsaného případu skončil před soudcem.

Ani tito dva muži ovšem svobodu neztratili. „Soudce je po provedených úkonech propustil na svobodu,“ dodal mluvčí karlovarských policistů.