Oznámení o štiplavém dýmu vyhnalo strážníky karlovarské městské policie do ulic ve středu 2. prosince. S přicházející zimou lidé zřejmě spálí, cokoliv jim přijde pod ruku. „Středeční případ nás poslal kolem půl páté odpoledne do Jabloňové ulice. Důvod problému byl strážníkům znám okamžitě, neřešili totiž tento případ poprvé. Padesátiletý muž již v minulosti byl postoupen k správnímu orgánu pro podezření, že pálí různý odpad, například plast či lakované dřevo," řekl velitel městské policie Marcel Vlasák. O stejný prohřešek šlo i v tomto případě. Muž se strážníkům přiznal, že pálí odpad a vše, co najde na jedné stavbě.

Ve stejný den krátce před desátou hodinou večerní přijalo operační středisko městské policie oznámení o napadení mezi manželi. „Muž trpí maniodepresivní poruchou, se kterou se léčí mnoho let. Jelikož vysadil léčbu, jeho stav se zhoršil a pokusil se i vyskočit z okna. Strážníci na místě do příjezdu zdravotníků zajistili bezpečnost zúčastněných osob. Muž byl následně převezen na psychiatrii," okomentoval další z případů Vlasák.

Ani noční služba, která toho dne strážníky čekala, nebyla zcela klidná. Na čerpací stanici v Rybářích si hlídka pultu centralizované ochrany kolem půl druhé v noci všimla divného, nápadného chování muže a ženy. Ti na pumpu dorazili na kolech. „Zatímco žena pokračovala směrem do prodejny, muž se při spatření hlídky zarazil a zůstal stát opodál ve stínu. To ovšem strážníkům neuniklo a po proběhnuvší kontrole totožnosti vyšel důvod najevo. Čtyřicetiletý muž z Mokré byl hledán policií. Jeho pouť skončila nočním setkáním se strážníky. Jejich všímavost se i tentokrát vyplatila," dodal Vlasák.

S blížícím se koncem roku čeká karlovarské městské strážníky další spousta práce s neukázněnými lidmi, kteří mají v prosinci spoustu důvodů ke slavení.