Z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy obvinili chebští policisté šestačtyřicetiletého muže z Chebska. Podle Andrey Kávové, mluvčí krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, měl obviněný v letošním roce opakovaně prodat více lidem v regionu drogu pervitin.

Podle informací Deníku působil obviněný pětačtyřicetiletý muž jako učitel jedné z chebských středních škol. To ostatně potvrdil i Martin Ševčík, zástupce ředitele pro praktické vyučování. „Bylo to překvapení nejen pro mě, ale pro celé vedení školy,” řekl Ševčík.

Kauza učitelského dealera drog začala přibližně před dvěma měsíci. Na vedení školy se obrátili žáci s tím, že chování učitele je podezřelé. „Přijali jsme operativní opatření. S kolegou jsme se dohodli na provedení testu na přítomnost drog,” konstatoval zástupce ředitele chebské školy.

„Ještě než jsme test provedli, doufal jsem, že to bude v pohodě. Bohužel, nebylo. Test byl pozitivní na pervitin,” potvrdil Martin Ševčík. Další postup vedení školy byl podle jeho slov jednoduchý: s učitelem se rozloučili. „Kdybychom věděli, že je to dealer drog, už by tady nepracoval dávno,” ubezpečil zástupce ředitele.

Obviněný učitel pracoval podle Ševčíkových slov na škole řadu let. „Mám pocit, že zde učil už v době, kdy jsem nastoupil já, tedy před deseti lety. Je ale možné, že tady byl už před tím, to nejsem schopen říci,” řekl zástupce ředitele. Na otázku, zda obviněný muž prodával drogy i ve škole, odpověděl: „Žádné takové poznatky nemáme.”

Chybějícího učitele muselo vedení školy operativně nahradit jiným kantorem. Podle některých kolegů ze sborovny byl obviněný muž na první pohled problémový.

„Pětačtyřicetiletého obviněného muže vyšetřují chebští policisté na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,” doplnila Andrea Kávová, mluvčí krajského ředitelství policie.