V pátek přijali policisté tísňový hovor o napadení v klubu v Karlových Varech. Na místo dorazila během pár minut hlídka a našla dokopaného muže s rozbitou hlavou. Jednačtyřicetiletý podnapilý agresor z Rakovníka zaútočil na muže sevřenými pěstmi a kopanci.

„Poškozenému svým agresivním jednáním způsobil poranění hlavy, a proto byl z místa převezen k lékařskému ošetření do nemocnice v Karlových Varech. Po vyšetření byl s těžkým poraněním hlavy letecky transportován do Fakultní nemocnice v Plzni, kde byl ihned operován. Násilník byl z důvodu své podnapilosti policisty převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ řekla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

Celý případ si převzali krajští kriminalisté, jelikož se bezesporu jedná o velmi závažný prohřešek a agresor neútočil poprvé. Kriminalisté zahájili trestní stíhání. Muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem výtržnictví. „Kriminalisté také podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby,“ dodala Týřová.

Útočníkovi není takové jednání neznámé. Podobného jednání se dopustil před třemi lety. V té době byl odsouzen a potrestán za stejný zločin, a to zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví a přečin výtržnictví. Momentálně muži hrozí posezení za mřížemi na pět až dvanáct let.